Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ atidaryme Kaune

Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ atidaryme Nacionaliniame Kauno dramos teatre gegužės 13 d. poezijos klausėsi ir mūsų progimnazijos mokiniai Gabija Bajorinaitė (7c kl.), Povilas Virbašius (7d kl.).

Renginį vedė Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis. Jubiliatą Algimantą Mikutą sveikino, Vinco Mykolaičio-Putino eiles skaitė teatro vadovas Egidijus Stancikas, aktorius Saulius Bagaliūnas deklamavo Balio Sruogos, aktorė Inesa Paliulytė – Onos Baliukonės, Janinos Degutytės eilėraščius. Aktorius Petras Venslovas prisiminė poetą ir aktorių Kęstutį Genį, neįpaprastai įtaigiai nuskambėjo Gintaro Patacko eilėraštis.

Buvo labai įdomu klausytis pačių poetų: šiųmečio Jono Aisčio literatūrinės premijos laureato Edmundo Janušaičio, poetės, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorės Aldonos Ruseckaitės, nepakartojamo poeto, mūsų klasiko Donaldo Kajoko, pernai išleidusio rinktinę „Poezija, o gal ne ji“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), originalaus poeto Aurio Radzevičiaus, klasikinių eilėraščių virtuozo Vlado Vaitkevičiaus.

Pažintis su poetais, bendrystė per poetinį žodį sušildė sielas, atvėrė poezijos gelmes. Gegužės 15 d. 13 val. Tarptautinis poezijos festivalis užsuks ir pas mus – apie kūrybą kalbėsimės su poete, rašytoja Lina Navickaite.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

1019441