Poezijos valanda su poete, rašytoja Lina Navickaite

Gegužės 15 d. 54-asis tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2018“ užsuko į mūsų progimnaziją. Poezijos valandoje septintokai ir aštuntokai pabendravo su Lietuvos rašytojų sąjungos nare, poete, rašytoja Lina Navickaite. Dalyvavo svečiai iš Linksmakalnio mokyklos-darželio: pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jūratė Verbylienė kartu su ketvirtokėmis Gabija Gopinaite, Kamile Mickevičiūte, Migle Rokute, kurios, padeklamuodamos po eilėraštį, su švente pasveikino visus klausytojus.

L. Navickaitė, parašiusi dvi pasakas vaikams „Auksinis miestas“ ir „Visa tiesa apie vėją“, miniatiūrų ir eilėraščių knygą „Pražydinti vėją“, romaną „Saulėgrįža“, esė rinkinį „Namų DNR“, pasakojo, kaip gimsta literatūrinės pasakos, eilėraščiai, knygos. Atkreipė dėmesį, jog labai svarbu išsaugoti savyje vaiką, turėti draugą, kad nebūtų vieniša, mokėti svajoti, nes svajonės pildosi, pastebėti pasaulio ir gyvenimo grožį. Paskaitė ištraukėlę apie vėjo meilę ir ilgesį išsirinktai žvaigždei. Atvirai ir nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė pasidžiaugė, jog vienas iš daugiau 150 „Poezijos pavasario“ renginių Lietuvoje ir užsienio šalyse: Šveicarijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Airijoje, vyksta ir mūsų progimnazijoje. Susitikimai ir pažintis su poetais, rašytojais atveria kūrybos, poetinio žodžio galią, skatina kurti. Mokiniai po šventės dalijosi įspūdžiais, diskutavo apie literatūrą.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja