Edukacija Anykščių apylinkėse

Birželio 12 d. 6a ir 8c klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Jolantos Šakienės, biologijos mokytojos metodininkės Janinos Maksimavičienės ir gidės Rasos, vykome į edukacinę kelionę Anykščių apylinkėse.

Šeimyniškėlių piliakalnyje mūsų laukė įdomi istorija apie toje vietoje XIII amžiuje stovėjusią Vorutos pilį, piliakalnio radinius ir kita. Buvo smagu visus eksponatus paimti, apžiūrinėti, naudoti juos pagal paskirtį. Mūsų galvas svarino sunkūs karių šalmai, rankos tvirtai spaudė ginklus. Dūkome senovinėse estafetėse, pavargusieji žaidė senovinius stalo žaidimus. Gaivinomės arbata iš juodosios keramikos puodelių, kurie mums atrodė labai keisti.

Nenoriai atsisveikinome su linksma veikla, bet mūsų laukė vasaros rogutės. Fantastiška buvo skrieti visu greičiu. Anykščiuose įveikėme labirintą – nesutrukdė net smarkus lietus. Džiūgavome apverstame name. Kokį įspūdį jis daro, reikėtų pamatyti savo akimis. Aplankėme Puntuko akmenį, grožėjomis Lajų taku, važiavome siauruku į Linksmybių parką ir atgal.

Grįžome pavargę, ber laimingi, pilni įspūdžių, išbandę savo jėgas, ištvermę, sužinoję daugiau apie mūsų nuostabią šalį.

Simona Petrauskaitė, Ieva Avižonytė, 6a klasės mokinės

1019482