Integruota istorijos, fizikos, informacinių technologijų ir anglų kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje

5b ir 7a klasių moksleiviai vasario 23 d. lankėsi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) parodoje  „Studijos 2016“,  kuri veikia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje. Parodos iniciatorė – Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija. CERN ekspozicija iš Šveicarijos į Lietuvą atkeliavo pirmą kartą.

KTU mokslininkai populiariąja moksline kalba vaikams papasakojo apie didžiausioje pasaulyje dalelių fizikos laboratorijoje vykdomus tyrimus. Su mokslo atradimais ir eksperimentais moksleviai susipažino plakatų parodoje „CERN in Images“ ir interaktyvioje instaliacijoje „Interactive LHC Tunnel“, galėjo pažaisti „protonų futbolą“, leidžiantį pamatyti dalelių greitintuvo veikimą akivaizdžiai. Nustebino, kad tik 5 % visatos mūsų mokslui tėra žinoma.

Šioje netradicinėje pamokoje mokiniai įgijo žinių ir naujos patirties, naudingos renkantis būsimą profesiją bei darant karjerą, paskatino domėjimąsi gamtos mokslais, matematika, informacinėmis technologijomis, praplėtė anglų kalbos žodyną.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Zita Matelionytė

Istorijos mokytoja metodininkė Danutė Randakevičienė