Knygnešio dienos paminėjimas

Kovo 30 d. Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje įvyko tradicinis respublikinis Lietuvos kudirkaičių organizacijos spiečius – konkursas, skirtas Knygnešio dienai paminėti.

Susirinkusius ne tik Kauno, bet ir Alytaus, Kudirkos Naumiesčio kudirkaičius nuoširdžiai pasveikino progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė. Varpininkų atstovai - „Tremtinio“ savaitraščio stilistė Dalia Maciukevičienė bei istorikas Zigmas Tamakauskas- progimnazijos muziejui perdavė kudirkaičių organizacijos įkūrėjos, šviesios atminties mokytojos Angelės Šiaurienės palikimą – Vinco Kudirkos paminklo paveikslą ir tautinę juostą.

Konkurso komandų dalyviams teko įveikti įdomias užduotis: parašyti „laišką“ knygnešiams, „pastatyti“ jiems gyvą paminklą, surinkti dėlionę – Lietuvą,  atpažinti gražių ir prasmingų žodžių apie kalbą, gimtąjį žodį, autorius. Šįmet konkurse geriausiai sekėsi Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos komandai. Jie ir buvo geriausiai įvertinti autoritetingos komisijos, kurios pirmininke buvo buvusi Lietuvos kudirkaičių organizacijos tarybos pirmininkė Jūratė Dranginienė, o nariai – garbingieji varpininkai Dalia Maciukevičienė ir Zigmas Tamakauskas bei maironiečių atstovė – Kauno Maironio gimnazijos trečiaklasė.

Pabaigoje buvo apdovanoti ne tik nugalėtojai, bet įteiktos padėkos visiems dalyviams bei jų vadovams. Tai visiems buvo puiki gimtojo žodžio, didžios ir garbingos lietuvių kalbos šventė, kuriai labai puikiai vadovavo renginio vedėjos – Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos aštuntokės Emilija Kondrotaitė ir Austėja Vitolytė. Konkursines užduotis rengė ir pateikė Lietuvos kudirkaičių organizacijos tarybos pirmininkė Irena Aleksejenkienė, o  meniniais intarpais pertraukas ,,užpildė“ progimnazijos skaitovės ir dainininkės: Marija Rutkauskaitė (6b), Liepa Vasiliauskaitė (6a), Urtė Dabašinskaitė ir Ieva Dambrauskaitė (7c), Rugilė Baranauskaitė (8b).

Lietuvos kudirkaičių organizacijos tarybos pirmininkė Irena Aleksejenkienė

Daugiau nuotraukų