Tarptautinis poezijos festivalis užsuko į mūsų progimnaziją

Gegužės 24 d. progimnazijoje įvyko 52-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2016“ renginys – susitikimas su vaikų poete Zita Gaižauskaite ir rašytoju, poetu, eseistu Stanislovu Abromavičiumi.

Poetišką pokalbį su moksleiviais pradėjo St. Abromavičius. Kartu su dviem mergaitėm inscenizavęs vieną savo eilėraščių, rašytojas surengė mįslių konkursą. Mokiniai turėjo atspėti poeto sueiliuotas mįsles iš naujausios, šiemet išleistos knygos „Ežiukas – adatėlių kamuoliukas“. Įminusiems dovanojo literatūrinį-meninį žurnalą „Tipu tapu“.

Z. Gaižauskaitė, persikūnijusi į pasakų tetos personažą, klausytojus įtraukė į savo sukurtos pasakėlės „Varliukas keliauninkas“ vaidybą. Miško gyventojus imitavusiesiems buvo uždėtos kaukės. Inscenizacija sukėlė džiugesio bangas, prikaustė klausytojų dėmesį. Poetė prisiminė kai kuriuos savo biografijos faktus, padeklamavo pirmajai mokytojai skirtą eilėraštį, eilių išeinantiesiems iš mokyklos. Atsakinėjo į mokinių klausimus – į kai kuriuos net ir savo eilėraščiais.

Šventės dalyvius pasveikino direktorės pavaduotojas ugdymui Marius Jonaitis.

Susitikimas su poetais mokiniams labai patiko, jie turėjo progą išgirsti ir pajusti poeziją kitaip.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos (gimtosios) mokytoja