Mūsų teisės ir pareigos

Progimnazijoje tapo tradicija spalio mėnesį vykdyti diskusiją su penktokais ir policijos atstovais apie vaiko teises ir pareigas. Į svečius atvyko pareigūnas Darius Joneikis ir supažindino penktokus su Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymine baze: Lietuvos Respublikos vyriausybė 1996 m. kovo 14  dieną priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą Nr.I-1234, kurio paskirtis – gerinti vaikų teisinę apsaugą šalyje, nustatant suderintus su Lietuvos Respublikos Konstitucija ir tarptautinės teisės normomis bei principais vaiko teisių ir laisvių gynimo pagrindais. Diskusijos metu mokiniai analizavo pagrindines vaiko teises, laisves, pareigas ir atsakomybes. Pareigūnas D.Joneikis priminė mokiniams, jog  vaikai, vengiantys atlikti savo pareigas, nesilaikantys ugdymo įstaigos vidaus tvarkos taisyklių, pažeidžiantys mokinio elgesio normas, atitinkamai drausminami, taikomos įstatymų nustatytos poveikio priemonės. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje: išklausę pareigūno informaciją jie komentavo, reiškė savo nuomonę. Diskusijos pabaigoje pareigūnas paragino mokinius, kurių elgesys nepriekaištingas, tapti jaunaisiais policijos rėmėjais, kurie palaiko viešąją tvarką mokyklos teritorijoje, dalyvauja prevenciniuose projektuose, programose, akcijose. Nors jaunuoju policijos rėmėju galima tapti tik dvylikos metų, norinčių atsirado daug. Džiugu, kad mokiniai supranta savo pareigą būti aktyviais visuomenės nariais.

Progimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Roma Terechovienė