Netradicinės pamokos su poete Zita Gaižauskaite

Netradicinės pamokos su poete Zita Gaižauskaite progimnazijos 6b, 6c, 6d ir 1a, 1b klasėms vyko lapkričio-gruodžio mėnesiais. Mokiniai labai laukė susitikimo su viešnia, su kuria susipažino pernai mokykloje vykusiame Tarptautinio poezijos festivalio renginyje.

Šeštokams pravesdama pamokas poetė ne tik mintinai deklamavo savo kūrybos eilėraščius, persikūnijusi į pasakų tetos vaidmenį, įtraukusi vaikus į savo poemėlės inscenizaciją, bet ir pasakojo apie knygų skaitymą, atsakinėjo į mokinių klausimus, kaip ji tapo poete, kaip gimsta eilėraščiai ir kt. Neretai atsakymus Z. Gaižauskaitė pateikdavo savo, vieną-kitą poeto Anzelmo Matučio, pastūmėjusią ją eiti poezijos keliu, eilėmis.

Klausimą vaikams uždavė ir viešnia. Už teisingą atsakymą prizas – poezijos knygelė. Mokiniai buvo pakerėti ne tik eilėraščiais, bet ir pasakojimais apie jos pačios patirtas patyčias, asmeninės istorijos fragmentais.

1a klasės pamokoje (pradinių klasių mokytoja metodininkė Janina Kazickienė) Z. Gaižauskaitė pritaikė mažesniesiems skirtą programėlę. Vaikams nepaprastai patiko žaidybiškumas, poetės šiltas, nuoširdus bendravimas, galimybė patiems vaidinti, persikūnyti į įvairius personažus. Pirmokėlė Gabija padovanojo poetei savo rankomis padarytą senį besmegenį.

1b klasėje (pradinių klasių mokytoja metodininkė Aurika Navickienė) pamoką poetė pravedė parengusi vėl kitokią programėlę. Pirmokėlių akys blizgėjo, jie noriai ir entuziastingai įsitraukė į edukacinį žaidimą. Poetė mokiniams padovanojo savo knygelių, o mokinukai – savo pačių pagamintus angelėlius. Šeštokai taip pat padovanojo viešniai savų dirbinių, o Kipras Jelkinas netgi savo mamos sukurtus ir pagamintus nuostabius auskarus.

Z. Gaižauskaitė yra laukiama ir kitų pradinių klasių mokinių. Mes labai džiaugiamės ir esame dėkingi poetei už dėmesį  mūsų mokyklai.

Kristina Bačiulienė, lietuvių (gimtosios) kalbos mokytoja

982095