Paskaitas VU Vaikų universitete ir „Studentas vienai dienai“ prisiminus

Progimnazijos šeštokai ir aštuntokai dalyvavo Vilniaus universiteto Vaikų universiteto 2016 m. rudens-žiemos sesijoje bei „Studentas vienai dienai“ paskaitose, kurios įvyko VU Kauno humanitariame fakultete.

Paskaitoje „Kaip nepritrūkti pinigų?“ (skaitė Finansų ir apskaitos katedros lektorius dr. Mantas Valukonis) mokiniai sužinojo, kaip tvarkyti asmeninį biudžetą. Tai paskatino peržiūrėti savo pajamas ir išlaidas, kad galėtų susitaupyti pinigų svajonei įgyvendinti.

Apie savanorystės veiklą, organizavimą, nematerialų atlygį paskaitą „Savanorystė – mano karjeros pradžia“ skaitė Verslo ekonomikos ir vadybos katedros doktorantas Paulius Boreika. Pagilinę žinias, vaikai suprato, kad savanorystė – gerumo sinonimas, kad ji susijusi su lyderyste, vadyba, administravimu; sustiprėjo ryžtas tapti savanoriu ir daryti gerus darbus.

Paskaitoje „Susikurkime legendą!“Filosofijos ir kultūros studijų katedros partnerystės profesorė, Kauno bienalės vadovė, rengiamo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“  vadovė dr. Virginija Vitkienė priminė, nuo kada ir kodėl egzistuoja mitai ir legendos. Dalyviai sukūrė naują Kauno atsiradimo istoriją. Jų idėjas dr. V. Vitkienė žadėjo perduoti minėto projekto organizatoriams.

Reklamos tikslus, subtilumus, paslaptis atskleidė Verslo ekonomikos ir vadybos katedros doktorantė Dovilė Jankauskaitė paskaitoje „Ką slepia reklama?“ Vaikai spėliojo, ką reiškia vienas ar kitas simbolis, pagilino žinias apie  reklamos pasaulį, paskatino atidžiau rinktis reklamuojamus produktus, prekes.

„Studentas vienai dienai“ paskaitoje „Oratorystė“ Lietuvių filologijos katedros profesorė, dr. Gabija Bankauskaitė-Sereikienė, pasakodama apie kalbėjimo meną, atkreipė dėmesį į politikų ir visuomenės veikėjų kalbą, jos raišką, kultūrą. Mokiniai suprato, kaip svarbu mokėti tinkamai pasiruošti viešai kalbėti.

Paskaitoje „Derybų kalba“ Filosofijos ir kultūros studijų katedros docentė dr. Aistė Urbonienė supažindino su derybų pagrindais: kada prasideda derybos, kaip jos skirstomos, kokios derybos yra sėkmingos. Privertė susimąstyti apie derybas, kurios vyksta kasdien su tėvais, mokytojais, draugais.

Aktyviausi dalyviai Naglis Grasmanas (8b) kl., Virgis Baltakys (6d kl.), Jordanas Surblys (6d kl.), Gintarė Eimutytė (6d kl.), Lukrecija Venckutė (6 d kl.), Antanas Dičkus (6d kl.) ir kiti mokiniai džiaugėsi paskaitose įgytomis žiniomis, patyrę daug teigiamų emocijų, praplėtę akiratį ir laukia pavasario-vasaros paskaitų ciklo.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos (gimtosios) mokytoja

Svetainėje lankosi 114 svečių ir nėra prisijungusių narių