Edukacinė pamokėlė Druskos studijoje Druskininkuose

Gruodžio 23 d. 6b klasės mokiniai su auklėtoja Zita Matelionyte dalyvavo edukacinėje išvykoje į Druskininkus.

Pasimaudę Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centro „AQUA“ vandens parko baseinuose, pasigalynėję su bangomis jūros bangų baseine, paplaukioję srauniojoje upėje, padžiūgavę nusileidimo kalneliuose, vaikai turėjo progos parodyti savo sumanumą, kūrybiškumą skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse.

Druskos studijos edukacinėje pamokėlėje „Sūri pamoka pas Taurą“, kurią pravedė menotyrininkė Aušra Česnulevičienė ir T. Česnulevičius, dalyviai iš druskos lipdė kalėdines žvakides. Nors užduotis pasirodė nelengva, mokiniai ją puikiai atliko. Darbeliai buvo nulipdyti kruopščiai, išmoningai, kiekvienas stengėsi įgyvendinti savo idėją.

Padaryti skulptūrą-objektą iš druskos luitelio buvo kiek sudėtingiau, nes reikėjo naudotis dildėmis, tačiau pasitelkę fantaziją, sukūrė labai įdomių skulptūrėlių.

Neįprastų įspūdžių, džiugių emocijų sukėlė pasivaikščiojimas į už upelio esantį miškelį. Tamsoje pasišviesdami kelią, mokiniai nešė zuikiams daržovių. Bekabindami jas ant pušelių, benardydami tarp medžių, po eglute rado Kalėdų senelio dovanas. Pasidaliję jas, pasivažinėję tikru elektromobiliu, judančiu gręžtuvų pagalba, pasivaišino kvapnia čiobrelių arbata su imbieriniais sausainiais.

Edukacinėje išvykoje mokiniai ne tik pailsėjo, bet ir išlaisvino savo vaizduotę kūrybinėje veikloje, įgijo socialinių įgūdžių.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos (gimtosios) mokytoja