Užsiėmimas „Jaunimo teatro akademijoje“

Rugsėjo 20 d. Jaunųjų studentų būrelio nariai dalyvavo Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriaus organizuotame „Jaunimo teatro akademijos“ užsiėmime, kurį vedė Kauno šokio teatro „Aura“ direktorė, meno vadovė Birutė Letukaitė, atvykusi kartu su „Auros“ šokėjomis Julija Mintaute ir Marine Fernandez.

Papasakojusi kaip valdyti kūną, tikslingai judėti, kūno kalba išreikšti tam tikrą idėją, kaip suprasti šokio spektaklį, B. Letukaitė dalyvius pakvietė išbandyti save – pasimokyti šokio meno. Pagal vadovės nurodymus reikėjo kurti individualius šokio judesius, kolektyvines kompozicijas. Buvo neįprasta, bet labai smagu tokiu būdu mokytis susikaupti, susikoncentruoti, nesiblaškyti, sugalvoti vis įdomesnių, sudėtingesnių judesių, interpretuoti. Pabaigoje J. Mintautė ir M. Fernandez sušoko trumpą šokį, B. Letukaitė pakvietė į Tarptautinio šokio festivalio spektaklius.

„Jaunimo teatro akademija“, interaktyvus ir kūrybingas, kultūrinis-edukacinis teatro ir žurnalistikos projektas 12–18 m. jaunimui, pakvies ir į kitus užsiėmimus.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja