Europos kalbų diena progimnazijoje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Progimnazijos mokiniai ir užsienio kalbų mokytojos iš anksto ruošėsi paminėti šią dieną. Vyresniųjų klasių moksleiviai anglų kalbos pamokose atliko ir pristatė projektinius darbus apie Europos kalbas, nagrinėjo kalbų paplitimą, analizavo jų istorinę raidą. Vokiečių kalbos pamokose vaikai skaitė ir iliustravo Brolių Grimų pasakas, rusų kalbos pamokose – A. Krylovo pasakėčias. Mokinių projektiniai ir kūrybiniai darbai papuošė progimnazijos erdves.

Visi 5-8 klasių moksleiviai piešė emblemas, jose trimis Europos kalbomis užrašė žodį „Labas“. Emblemas segėjo ne tik patys, bet ir  dovanojo pradinių klasių mokiniams. Antrokams, tik šiemet pradėjusiems mokytis anglų kalbos, 6b klasės mokinės Augustė Lukavičiūtė ir Roberta Saveikytė padainavo anglišką dainelę. Mažieji, skatinami anglų kalbos mokytojos metodininkės Inetos Kučinskienės,  aktyviai dalyvavo pokalbyje apie užsienio kalbas, jų reikšmę.

6a klasės mokinės Adrija Mikalauskaitė, Simona Petrauskaitė, Urtė Visockaitė ir 8ė klasės mokinė Gintarė Karelytė, vadovaujamos anglų kalbos mokytojos metodininkės Zitos Matelionytės, dalyvavo Lietuvos kūrybiniame iššūkyje „Kiek žingsnių gali nueiti per 100 sekundžių?“, skirtame Europos kalbų dienai paminėti. Iššūkio dalyvės paruošė 100 sekundžių trukmės vaizdo reportažus užsienio kalbomis: kūrybiškai perteikė ėjimo į priekį, žingsniavimo konceptą – vienas žingsnis yra žodis, pasakytas vis kita užsienio kalba. Kūrybinė iniciatyva buvo vykdoma socialinio tinklo Facebook grupėje ir YouTube portale.

Visiems gerą nuotaiką sužadino anglų kalbos mokytojos metodininkės Dalios Garbinčienės 8c klasės mokiniai, pasipuošę įvairių Europos tautų kostiumais. Jie kalbino mokinius ir mokytojus skirtingomis kalbomis. 6ė klasės mokinės Viltė Binkytė ir Viltė Kudriavcevaitė vaišino pačių iškeptu itališku pyragu, papuoštu Italijos vėliava.

Ineta Kučinskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė