Profesoriaus Liudo Mažylio viešnagė mūsų progimnazijoje

Spalio 3 d. progimnazijoje viešėjo Liudas Mažylis – Lietuvos mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas. 2017 m. kovo 29 d. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve mokslininkas rado 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto lietuviškąjį ir vokiškąjį originalus. Už tai jam įteiktas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius.

Profesorius su aštuntokais neatsitiktinai susitiko chemijos kabinete – čia, buvusioje  5-ojoje vidurinėje mokykloje, L. Mažylis mokėsi. Klausytojams svečias papasakojo, kaip tapo chemiku. Tuomet dirbusi labai kompetentinga chemijos mokytoja, turėjusi nepaprastai turtingą chemijos kabinetą. Kiekvienam vaikui rasdavusi veiklą pagal jo sugebėjimus. Vyresniems, gabesniems ji patikėdavo po pamokų teikti pagalbą jaunesniems mokiniams. Vienuoliktokui L. Mažyliui taip pat teko „mokytojauti“. Kartą, chemikei susirgus, buvo įpareigotas vietoj jos vesti pamokas.

Bendraudamas su direktore Danguole Bagdoniene profesorius pasidžiaugė gražia progimnazijos aplinka. Mokyklos muziejaus svečių knygoje atminimui paliko įrašą: „Visada smagu vėl apsilankyti erdvėse, apie kurias tiek prisiminimų... tos erdvės ir tokios pačios, ir nebe... na, kad keistųsi tik į gera!“

Video medžiagą galima pažiūrėti šiuo adresu:

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rita Morkūnienė