Netradicinės literatūros pamokos

Lapkričio 15 d. aštuntokams, septintokams ir penktokams vyko netradicinės literatūros pamokos, kuriose dalyvavo etnologė, dr. Daiva Šeškauskaitė.

Su 8c ir 8ė kl. mokiniais D. Šeškauskaitė kalbėjosi apie meilės grožį ir tragizmą, draugystės vertę, asmens jausmų ir bendruomenės papročių konfliktą – tema, rekomenduota „Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai bendrosios programos“. Su 7b, 7c, 7d, 5c,8d klasėmis dalijosi mintimis apie dainos reikšmę žmogaus ir bendruomenės gyvenime, diskutavo apie saulės vaidmenį, piemenėlių dainą „Saulala, motula, užtekėk, užtekėk“. Surengė viktoriną – teisingai atsakiusieji dovanų gavo lietuvių folkloro ir autorinių dainų „Jovaro vėjas“ ir lietuvių folkloro solo dainų „Paukštukė mėlynoji“ kompaktinius diskus. Etnologė priminė vaikams lietuviškas tradicijas, papročius, papasakojo apie liaudies dainų įvaizdžius, analizavo pasaką „Eglė – žalčių karalienė“, atkreipė mokinių dėmesį į mokymosi svarbą, mokė dainuoti sutartines, pati dainavo lietuvių liaudies dainas, grodama kanklėmis ar gitara.

Mokyklos muziejui D. Šeškauskaitė padovanojo savo kompaktinius diskus ir monografiją „Erotika tautosakoje“ („Kruenta“, 2011), pasirašė svečių knygoje. Direktorė Danguolė Bagdonienė prisiminimui įteikė atmintuką su  progimnazijos logotipu.

Mokiniams labai patiko „gyva“ pažintis su tautosaka, viešnios mintys apie meilę, draugystę, tradicijas ir papročius.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja