Knygų sutiktuvėse Maironio lietuvių literatūros muziejuje

Spalio 17 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje progimnazijos 8c ir 8d klasių mokiniai dalyvavo filosofijos dr. Ievos Rudžianskaitės knygos ,,Be skaičių“ ir poetės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės Reginos Katinaitės-Lumpickienės ,,Tapuolia pūkas aky“ knygų, kurias redagavo Viktoras Rudžianskas, 2018 m. išleido „Kauko laiptai“, sutiktuvėse.

Dr. Ieva Rudžianskaitė papasakojo apie savo mažujų meditacijų knygą ,,Be skaičių“, kuri praturtinta dailininkės Viktorijos Paliokienės ofortais. Trumpuose tekstuose autorė apmąsto meilės – dieviškosios ir žmogiškosios – fenomeną, įvairias žmogiškąsias emocijas, jausmus, filosofavimą, kūrybą bei gyvenimo ir mirties žaismą. Apie šią knygą pranešimą skaitė mūsų mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, literatūros kritikė Kristina Bačiulienė. Pasiremdama Biblija ir filosofu Antanu Maceina nagrinėjo poetinės filosofijos impresijų temas.

R. Katinaitės-Lumpickienės knyga ,,Tapuolia pūkas aky” – poezijos uteniškių tarme rinkinys, kuriame pati svarbiausia yra būtent kalba kaip būties ir tapatybės saugos ir plėtojimo būdas. Uteniškių kalbėjimas kūrėjos knygoje virsta susikalbėjimu su tos pačios tarmės nepraradusiais žmonėmis. Šią poeziją analizavo I. Rudžianskaitė.

Poetas ir redaktorius Viktoras Rudžianskas pasidžiaugė knygų branda, dailininkės Ingos Zamulskienės apipavidalinimu.

Renginį vedė muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, klausytojų nuotaiką smuiko garsais palaikė Kauno I-os muzikos mokyklos moksleivis Justas Sabastijanskas (mokytoja Kristina Katavičiūtė).

Lietuvių literatūros „pamoka“ netradicinėje aplinkoje paliko gilų įspūdį.

Povilas Virbašius, mokinių tarybos pirmininkas