KAUNO VINCO KUDIRKOS PROGIMNAZIJA

Pagrindinis -> Naujienos

Sumanaus moksleivio akademija

Autorius

8c klasės vadovė Zita Matelionytė

( 2022-10-31 11:24:03 )

8c klasės moksleiviai dalyvavo VDU ŽŪA organizuojamose edukacinėse veiklose nekasdienėje aplinkoje.

Paskaitoje - praktiniame užsiėmime:Kuo serga medžiai ?“ lekt. Tadas Vaidelys mokiniams pasakojo ir inicijavo pokalbį apie dažniausius ligų sukėlėjus – grybus, jų plitimo ir dauginimosi būdus.  Mokiniai sužinojo apie tinkamiausius medžių gydymo būdus. Aštuntokai priėjo prie išvados, kad pažeidimus medžiams dažnai padaro patys žmonės ne laiku  juos genėdami. O augalų virusai yra silpni palyginus su žmogaus virusu.

Akustiniu tomografu Arbotom 3D mokiniai galėjo įvertinti  medžio kamieno būklę. Tai padeda nustatyti, kiek medis yra pavojingas ar gali lūžti esant ekstremaliems vėjams. Tokie tyrimai atliekami apsaugant žmones ir jų turtą.

Užsiėmimo „Kam priklauso ateitis: inžinieriams ar robotams? “ metu moksleiviai atidžiai klausė lekt.dr. Dainiaus Savicko, kuris leido susipažinti su robotų įvairove, jų pritaikymu atlikti įvairias operacijas: analizavo kas geriau - žmogus ar robotas? Mokiniai konstatavo, kad labai didelė sinergija yra tarp žemės ūkio ir IT.

Doc. dr. Jonas Čėsna moksleivius susipažindino su VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto laboratorijomis (transporto ir jėgos mašinų, pjovimo technologijų, vidaus degimo variklių, gyvulininkystės technologijų) ir vaizdžiai bei intriguojančiai pristatė skirtingų inžinerijos sričių dalykus, leido mokiniams smagiai pabūti studentais nekasdienėje aplinkoje, lavinti savo praktinius įgūdžius.

Dėkojame Vėjos mamai Aistei už pagalbą organizuojant edukacinius užsiėmimus, Brigitai, VDU ŽŪA Sumanaus moksleivio akademijos“ vadybininkei, už šiltą, draugišką  bendravimą, dėstytojams už smagius užsiėmimus.

Įrankiai neįgaliesiems

Didesnis tekstas

Didesnis kursorius

pranešimas apie patyčias paramos teikimas įstaiga žemėlapyje

NAUJIENOS

Poezija skamba vokiškai

Kviečiame būsimus penktokus mokytis Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje 2023 - 2024 m. m.

Kauno Vinco Kudirkos progimnazija
laukia būsimų pirmokėlių 2023 - 2024 m. m.

 

Atidaryti visas naujienas

PROJEKTAI

TARPTAUTINIS NORDPLUS JUNIOR PROJEKTAS

Projektas pagal Erasmus+ programą „STEAM ugdymas tiksliųjų, gamtos mokslų ir kalbų pamokose“

Projektas  Erasmus+ KA122 „Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų didaktinių kompetencijų tobulinimas ugdant Z ir Alfa  kartos  mokinius”

Atidaryti visus projektus

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Anglų kalbos olimpiados 5-8 klasių nugalėtojai
Atsinaujinusios progimnazijos erdvės
Biblioteka po renovacijos
Atidaryti visą galeriją

NUORODOS