Išvyka į Klaipėdą

Jaunieji mokyklos kraštotyrininkai kartu su Kauno jaunųjų turistų centro būrelių vaikais per pavasario atostogas vyko į Klaipėdos delfinariumą, Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, susipažinti su pamario lietuvninkų gyvenimu.

Delfinariume mokiniai stebėjo atnaujintą delfinų ir jūrų liūtų programą. Suintrigavo akvariumas, pakvietęs į egzotišką kelionę iš Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Vaikai žavėjosi dvidešimt keturiuose akvariumuose plaukiojančiomis šiltųjų vandenų ir gėlavandenėmis žuvimis, bestuburių rūšimis, padidintu jų vaizdu. Neužmirštamas emocijas sukėlė vienas akvariumas su specialia niša, kurioje įkišę galvas į sferinį išgaubimą žiūrėjo žuvytėms tiesiai į akis.

Akvariumo puošmenoje – 18 m ilgio perregimame akrilo tunelyje, įrengtame po pagrindiniu baseinu – nauja audringų potyrių banga. Nuostabą savo dydžiu ir išvaizda žadino eršketai: kai kurių šių archajiškų, dinozaurų laikus menančių gyvūnų ilgis jau viršija du metrus.

Lankytojai susižavėjo gamtos grožiu, sudomino jos paslaptingumas, didingumas. Grįždami svajojo daugiau sužinoti apie mūsų gamtos grožį, istorijos slėpinius, skirtingų regionų gyvenimo būdą.

Danutė Randakevičienė, kraštotyrininkų būrelio vadovė, istorijos mokytoja metodininkė

1019451