Gegužės 21 dieną 7d ir 8b klasių mokiniai traukiniu vyko į Vilniaus Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Amerikos skaitykloje moksleiviams buvo pamoka – susitikimas „Interview with an American“ su Desiree Winns, JAV Fulbraito stipendijos tyrėja, dirbančia Vilniaus universitete. Mokiniai – korespondentai aktyviai kalbino Desiree Winns, domėjosi jos gyvenimu Japonijoje, Vokietijoje, Amerikoje ir Lietuvoje, šeima, studijomis, pomėgiais, pastebėtais skirtumais tarp Lietuvos ir minėtų šalių, ateitimi. Tai buvo puiki galimybė stiprinti anglų kalbos kalbėjimo, bendravimo įgūdžius ir įgyti pasitikėjimo bei drąsos. Mokiniai smagiai buvo korespondentais nekasdienėje aplinkoje, lavindami savo praktinius įgūdžius.
Po interviu su D. Winns, moksleiviai žiūrėjo filmą apie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos veiklos istoriją nuo 1919 metų, sužinojo pirmąjį Nacionalinės bibliotekos pavadinimą, kokiame mieste veikė biblioteka tarpukario laikotarpiu, kelintais metais Nacionalinė biblioteka pradėjo veiklą dabartiniame pastate, kokia yra seniausia Nacionalinėje bibliotekoje saugoma knyga lietuvių kalba.
Dirbtuvėse PATS SAU mokiniai suprato, kad gali būti išradėjais, konstruktoriais, užsiimti rankdarbiais, naudotis 3D spausdintuvu, lazerine pjaustykle, vinilo ir kaitrinių plėvių pjaustikliu, kaitriniu presu, mini sublimaciniu spausdintuvu.
PATS SAU – pasidaryk, atrask, tausok, smalsauk, siek, pažink, fiksuok.
Apsilankymas LR Seimo lankytojų centre leido pamatyti Seimo susikūrimo istoriją, buvusius ir esamus politikus ir nusifotografuoti Seimo erdvėse.
Dienos pamoka netradicinėje aplinkoje padėjo ugdyti tarpkultūrinį sąmoningumą, savarankiškumą ir socialines kompetencijas. Tokios pamokos moko mokinius išeiti iš komforto zonos, plėsti akiratį.
Buvo puiki diena, kupina naujų žinių, įspūdžių ir gerų emocijų!
Anglų kalbos mokytoja Zita Matelionytė