Skip to content
Skip to main content

Šiais mokslo metais net 10 mūsų mokyklos septintokų dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte „IT – the Key to the Modern Classroom“. Pagrindinis projekto tikslas – išmokti naudotis naujais IT įrankiais ir pritaikyti juos mokymosi procese. Taip pat suteikti mokiniams galimybę pažinti čekų kultūrą, tradicijas, ugdyti jų kūrybiškumą ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Mūsų mokyklos mokytojos J. Bronušaitė, I. Jarmuška ir B. Gaurylienė glaudžiai bendradarbiaudamos su kolegomis iš Čekijos rengė mokymosi užduotis, konsultavo mokinius, planavo ir organizavo projekto planų įgyvendinimą mūsų progimnazijoje. Dalyviams netrūko kūrybinių iššūkių: taikydami įvairius IT įrankius jie mokėsi kurti ir montuoti vaizdo reportažus, naudodamiesi grafinio dizaino programomis kūrė logotipus, plakatus, dainas apie Čekiją ir Lietuvą, o interaktyvių platformų pagalba sudarė žemėlapius, kuriuose pristatė žymiausias abiejų šalių vietas. Suorganizuoti penki nuotoliniai susitikimai su čekų mokiniais, kuriuose abi pusės pristatydavo savo projektinius darbus.

Kovo mėnesį dešimt septintokų kartu su mokytojais vyko į Čekiją, kur visą savaitę tęsė tarptautinį bendradarbiavimą gyvai. Jie lankėsi Cirkevní škola Veselí nad Moravou mokykloje, kur buvo šiltai ir svetingai sutikti mokyklos bendruomenės ir pasveikinti mokyklos direktoriaus. Praleidę pirmą pusdienį mokykloje, vaikai buvo pakviesti į pažintinę ekskursiją po Veselí nad Moravou – jaukų pietų Moravijos regiono miestelį, įsikūrusį Moravos upės saloje. Aplankę miesto istorinį centrą, šiltai pasveikinti miesto mero Petru Kolář, ir pavaišinti tradiciniais čekiškais vestuviniais pyragaičiais, mokiniai gilino žinias apie regiono istoriją, gamtą ir kultūrą miesto istorijos ir gamtos muziejuose.

Didelį įspūdį paliko kelionė į garsųjį Luhačovicų kurortą, kur vaikai turėjo galimybę atsigaivinti žymiu Vincentka mineraliniu vandeniu, pasigrožėti unikalia miestelio architektūra ir paragauti tradicinių čekų skanėstų. Veiklų netrūko ir poilsio metu –visi smagiai leido laiką sporto centre, o vėliau dar aplankė ir jaukų Hrašticė miestelį.

Ketvirtadienį projekto dalyviai vyko į Brno – antrą pagal dydį Čekijos miestą, kur miesto istorijos muziejuje susipažino su turtinga miesto istorija, žavėjosi senamiesčio architektūra ir išgirdo daugybę įdomybių – pavyzdžiui, kad Brno laikrodis vidurdienį muša 11 valandą, o ne 12! Tai – intriguojanti miesto legenda, kurią, tikėtina kiekvienas prisimins dar ilgai.

Penktadienį mokykloje vyko paskutinės projekto veiklos: mokiniai užbaigė kurti interaktyvias IT užduotis, o vėliau dalyvavo kūrybinėje pamokoje – technologijų kabinete kartu su čekų bendraamžiais kepė tradicinius čekų gardėsius. Šią įspūdžių kupiną savaitę vainikavo šilta atsisveikinimo popietė, kurioje dalyvavo ne tik mokiniai bei mokytojai, bet ir mokinių tėvai. Buvo pristatyti projektiniai darbai, dalintasi įspūdžiais ir padėkota vieni kitiems už bendrystę.

Kelionę vainikavo diena Prahoje – Čekijos sostinėje. Erasmus+ projekto dalyviai pasivaikščiojo po istorinį senamiestį, pasigrožėjo architektūra ir parsivežė neišdildomų įspūdžių.

Nauji įspūdžiai ir bendradarbiavimas tęsėsi Lietuvoje. Gegužės 3 d. čekai pasitikti mūsų gimtajame Kaune, kur jų laukė turininga ir aktyvi programa. Sekmadienį – ekskursijų turas po vieną gražiausių Lietuvos kurortinių miestelių – Birštoną. Pirmadienį svečiai pradėjo nuo pažinties su mūsų progimnazija – išgirdo mokyklos istoriją, susipažino su tradicijomis, ko mokosi Lietuvos moksleiviai, su šeimininkais dalyvavo kūrybinėje IT pamokoje. Popietė buvo skirta pažinčiai su Kaunu, kur gimtojo miesto istorines vietas pristatė patys mūsų progimnazijos mokiniai.

Antradienio rytą laukė kelionė į Lietuvos sostinę – Vilnių. Aplankymas Gedimino pilies bokšte, Katedros aikštė, Prezidentūra, pasivaikščiojimas po senamiestį ir žavėjo, ir kėlė nuostabą, o edukacija Iliuzijų muziejuje nepaliko nė vieno abejingo. Neprailgo ir kelionė atgal į Kauną. Trakuose – svečiai pasigrožėjo viduramžių pilimi Galvės ežero saloje, sužinojo apie karaimų bendruomenę ir ragavo tradicinių kibinų.

Trečiadienis buvo skirtas kultūrai ir mokslui. Svečiai supažindinti su iškiliu lietuvių menininku M. K. Čiurlioniu – aplankyta jo paroda ir žiūrėtas filmas „Pasaulio sutvėrimas“, kuris paliko stiprų emocinį įspūdį. Popietę pažinimo ir komunikavimo kompetencijas lietuvių ir čekų mokiniai tobulino Kauno mokslo saloje ir planetariume.

Ketvirtadienį – išvyka į uostamiestį – Klaipėdą. Neišdildomi įspūdžiai unikaliuose Gintaro ir Laikrodžių muziejuose bei laikas prie Baltijos jūros.

Na, o penktadienis buvo skirtas supažindinti čekus su tradiciniais lietuviškais patiekalais – progimnazijos technologijų kabinete darbavosi visi – gamino šaltibarščius, skanavo sūrį su medumi ir laužė šakotį. Po pietų, atsisveikinimui čekai buvo pakviest į pikniką Girionyse.

Įgyvendintas projektas – ne tik apie IT, bet ir kultūrų pažinimą, kūrybiškumą, draugystę ir galimybes, kurias suteikia Erasmus+ programa.

O čia – viena iš septintokų kūrybinių projekto užduočių: daina apie Lietuvą ir Čekiją. Pasiklausykite! https://suno.com/song/d3b54f6d-0afc-4826-9406-f2353fb0dfb4?sh=SaRO8ezur4tLl2GP

https://suno.com/song/0edaa0ad-4fb5-4c3f-a3c8-92b03e533405?sh=sgOmFkkvmXrxxOpH

Projekto koordinatorė J. Bronušaitė

Close Menu
Skip to content
Nuostatos

Ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtume jums suteikti geriausią naudotojo patirtį. Slapukų informacija yra saugoma jūsų naršyklėje ir atlieka funkcijas, tokias kaip jūsų atpažinimas, kai grįžtate į mūsų svetainę, ir padeda mūsų komandai suprasti, kurios svetainės dalys jums yra įdomiausios ir naudingiausios.