Sveika mokykla

Į tradicinę Mokslo ir žinių šventę vis gražėjančioje, atsinaujinančioje Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje susirinko didelis būrys mokinių, jų tėvelių, svečių. Renginyje dalyvavo buvusi mokyklos direktorė Regina Vasiliauskienė, Kauno CK nepilnamečių reikalų inspektorė Lilė Žukaitė. Renginį linksmai ir žaidybiškai moderavo direktorės pavaduoja ugdymui Rita Morkūnienė.

Pirmokėlius į šventę atlydėjo mokyklos vyriausieji – aštuntokai, kuriems Rugsėjo 1-oji šioje progimmnazijoje – paskutinė. Patiems jauniausiems buvo įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos dovana – Lietuvos pirmoko pasas, dovanų gavo po poetės Zitos Gaižauskaitės poezijos knygelę.

Mokyklos direktorė Danguolė Bagdonienė perskaitė Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, kuriame pabrėžiama, jog ši diena – naujų galimybių pradžia, dar vieni įdomūs savo ir visos Lietuvos ateities kūrimo metai. Sveikinimo žodyje direktorė bendruomenei palinkėjo kūrybiškumo, ištvermės, siekiant geresnių rezultatų, atkreipė dėmesį, jog šiais mokslo metais bus plačiau ir giliau diegiamas edukacinis žaidimas, kurio tikslas – įdomiau ir lengviau keliauti po žinių šalį.

Inspektorė L. Žukaitė mokiniams palinkėjo būti atidiems kelyje, draugiškiems, tolerantiškiems. Viešnia R. Vasiliauskienė įteikė jos pačios įkurto lituanistės mokytojos Stasės Ramanauskienės fondo premijas: už meilę gimtajai kalbai ir poezijai – septintokei Godai Jančiūnaitei ir intelektualiausiam 2015-2016 m.m. progimnazijos aštuntos klasės mokiniui Mindaugui Minderiui.

Eilėraštukus padeklamavo ir savo svajones išsakė mažieji pirmokėliai. Sveikinimo žodį tarė aštuntokai. Šventės dalyvius daina pasveikino nepakartojamoji Liepa Vasiliauskaitė ir jaunoji Kamilė Lukošiūtė.

Renginį tradiciškai vainikavo mokyklos himnas, į dangų nuskriejo puokštė balionų su mokinių svajonėmis. Teišsipildo mokinių, tėvelių, mokytojų, visos bendruomenės svajos, tepakyla į nepakartojamą aukštį kūrybiški siekiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Bačiulienė