Sveikatingumo akcija „Pradinuko kuprinė: ar ne per sunki?“

 

Graži, tiesi laikysena - tai estetinė išvaizda, harmoningas judesių atlikimas, puiki psichologinė savijauta, tačiau laikysenos ydos, susijusios su įvairiu stuburo iškrypimo laipsniu, šiandien mokyklinio amžiaus vaikui diagnozuojamos dažnai. Prasidėjus naujiems mokslo metams

atsiranda nemažai trukdžių, kurie gali žaloti vaiko stuburą, pavyzdžiui milžiniško dydžio kuprinė,

kuri nešama į mokyklą, joje ir iš jos.

Kuprinė yra neatsiejamas kiekvieno mokinio atributas. Kiekvieno pradinių klasių mokinuko kuprinėje galima rasti visko: vadovėlių, pasakų knygučių, sąsiuvinių, pieštukų, akvarelės, žaislų ir kitų „būtinų“ priemonių. O kur dar maišas su sportine apranga? Netaisyklingas kuprinės nešimas ir per didelis kuprinės svoris turi įtakos formuojantis netaisyklingai laikysenai.

Laikysena kinta visą gyvenimą. Tačiau aktyviausi ir reikšmingiausi jos pakitimai vyksta vaikystėje

bei paauglystėje – intensyviausio augimo periode.

2016 m. spalio 14 d. Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje buvo organizuota sveikatingumo akcija „Pradinuko kuprinė: ar ne per sunki?“  Jos metu buvo patikrintas pirmų klasių (1a, 1b ir 1c) mokinių kuprinių svoris. Šios akcijos tikslas - atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį, bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Išanalizavus gautus duomenis nustatyta, kad tą dieną Akcijoje dalyvavo 65 pirmokai, iš kurių 59,15 % mokinių mokyklinė kuprinė svėrė iki 10% mokinio svorio, t. y. tiek, kiek rekomenduoja gydytojai. 25,85% mokinių kuprinių svėrė nuo 11 iki 15% jų svorio, o 15 % mokinių kuprinės svėrė daugiau kaip 15% jų svorio.

Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) rekomendacijomis, optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % mokinio kūno masės. Akcijos metu pasitaikė, kad mokinių kuprinių svoris viršijo rekomenduojamą normą, dėl to vystosi laikysenos ydos.

Nepamirškite, kad  tuščia pradinių klasių mokinio kuprinė turi sverti ne daugiau kaip

700 gramų, o mokyklinės  kuprinės  išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai. Kuprinėje turi būti tik tą dieną reikalingi daiktai. Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistas Gediminas Toleikis

 

Mokinių priėmimas

kaunas.png
Nėra paveikslėlių

Pamokų laikas

1.     8.00   -  8.45
2. 8.55   -  9.40
3. 9.50   -  10.35
4. 10.55  -  11.40
5. 12.00  -  12.45
6. 12.55  -  13.40
7. 13.50  -  14.35

Lankomumas

Straipsnių peržiūros
1260233

Dabar lankosi

Svetainėje lankosi 31 svečias ir nėra prisijungusių narių