Mokslo ir žinių dienos šventė – su tautiniu akcentu

Šiųmetė Mokslo ir žinių diena prasidėjo ir baigėsi tradiciškai: pirmokus į renginį, o vėliau į kabinetus pirmai pamokai lydėjo aštuntokai, buvo giedamas Lietuvos himnas, pabaigoje šventės – progimnazijos himnas, į dangaus erdvę paleista trispalvė – raudonos, geltonos ir žalios – balionų puokštė, pripildyta mokyklos slenkstį pirmą kartą peržengusių vaikučių svajonėmis, kurios būtinai išsipildys. Pakiliai nusiteikę, tautiniais drabužiais pasipuošę koncertavo mokiniai: cimbolais grojo Titas Glaveckas ir Timotis Markevičius (6c kl.), birbyne – Gytis Šakalys (7d kl.), dainavo Kamilė Lukošiūtė (6a kl.). Renginį direktorės pavaduotojai ugdymui Ritai Morkūnienei padėjo vesti Rugilė Stankevičiūtė (7c kl.) ir Povilas Virbašius (8d kl.).

Mokyklos direktorė Danguolė Bagdonienė, perskaičiusi Lietuvos Prezidentės sveikinimą, palinkėjo mokiniams mažų laimėjimų pakeliui į didelį tikslą, kantrybės mokymo(si) procese, tėveliams – dėmesingumo, atidos savo vaikams, padėkojo tiems, kurie pagal galimybes ir išgales padėjo mokyklai, taip pat ponui Rolandui Dovydaičiui, padovanojusiam pirmokams ir antrokams knygeles „Būk saugus kelyje!”, policijos pareigūnei, vyriausiajai tyrėjai, progimnazijos kuratorei Jūratei Barkauskaitei už atšvaitus. Priminė apie saugumo svarbą mokykloje vykdomos renovacijos, po kurios atsivers interaktyvios erdvės, metu.

Progimnazijos tėvų komiteto pirmininkas Gediminas Bašinskas palinkėjo drąsos, susikaupimo mokantis, ugdytis toleranciją, puoselėti bendražmogiškas vertybes. Buvusi mokyklos direktorė Regina Vasiliauskienė, prisipažinusi, kad šiemet jau 65 kartą dalyvauja mokslo metų pradžios iškilmėse, įteikė padėką intelektualiausiai mokinei Aistei Savickaitei (7b kl.) ir padėką bei prizą, įsteigtą Stasės Ramanauskienės, Kamilei Liaugodaitei (8d kl.) už meilę lietuvių kalbai ir pasiekimus mokantis gimtosios kalbos. Pirmokėliai padeklamavo eilėraštukus. Aštuntokai padėjo gėlių prie Vinco Kudirkos biusto.

Mokslo ir žinių dienos šventinė nuotaika, mokinių gėlės, šypsenos, tėvelių rūpestis, dėmesys ir susikaupimas, lietuvių liaudies melodijos, tautiškumas, pagarba vienas kitam, šilti ir nuoširdūs pokalbiai – visa renginio dalyvius suvienijo, bendruomeniškumo pajauta sustiprino prieš naują gyvenimo etapą.

Kristina Bačiulienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Svetainėje lankosi 18 svečių ir nėra prisijungusių narių